מאחורי הגב – Behind the Back

Share Button

דרגת קושי: 2
סייטסוואפ: 3
תרגילים שכדאי ללמוד קודםקסקייד.

מאחורי הגב הוא תרגיל המוסיף הרבה למופע שלכם – מראה יכולת של זריקות שאינן מול הגוף, ודם מעשיר מאוד תרגילים רבים אחרים בהם ניתן לשלב אותו כגון ב-531 שנלמד בהמשך.

איך לומדים?
את התרגיל מאחורי הגב כדאי מאוד להתחיל ללמוד עם כדור אחד (ראו תמונה משמאל). זרקו את הכדור מאחורי הגב כשאתם משחררים אותו בערך מגובה אמצע הגב. שחררו את הזריקה מאמצע הגב או מהצד הנגדי של היד הזורקת – אצל כל אחד זה קצת שונה, נסו זריקות שונות והחליטו מה טוב בשבילכם. הכדור צריך לעבור מעל הכתף הנגדית, ולנחות ליד השניה ברוחב הכתפיים (במקום הנוח ביותר לתפיסה באותה היד).
תרגלו את שתי הידיים היטב.

בשלב השני קחו עוד כדור (אחד בכל יד), ולמדו שני תרגילים:
הראשון: זריקה מאחורי הגב עם הראשון (כדור כחול) ואז זריקה בקשת מלפנים (כמו בקסקייד רגיל), לפני שהראשון נוחת ליד (ראו תמונה מימין למטה).
השני: זרקו את הראשון זריקת קסקייד, בקשת מבפנים החוצה (כדור אדום). ולפני שהוא נוחת זרקו את השני מאחורי הגב (ראו תמונה משמאל למטה).

ועכשיו הגיעה הזמן לתרגיל המלא: קחו עוד כדור (3), והתחילו קסקייד. מתוך הקסקייד זרקו כדור אחד מאחורי הגב (אותו הכדור). בהתחלה נסו רק פעם אחת, ובכל פעם שתצליחו נסו לזרוק את אותו הכדור מאחורי הגב גם מהצד השני.
התרגיל לוקח זמן ותירגול עד שמצליחים למצוא את הזמן לשלוח את היד לאחור ולזרוק מדוייק את הכדור מאחורי הגב, והטיפ שאני ממליץ הוא להתחיל את התנועה של היד הזורקת מאחורי הגב כבר מייד שהכדור מגיע אליה, ולא למהר מידיי.

תרגיל מתקדם יותר ומאתגר ביותר הוא זריקה מאחורי הגב עם כל הכדורים (ראו תמונה משמאל) – נסו כוחכם!

תום אילון - להטוטן ומורה לקרקס כבר למעלה מ-15 שנה. כיום בעלים ומלמד בדרום קרקס, במסגרת הפרוייקט "קרקס נגב" - פרוייקט לפיתוח אומנויות הקרקס בנגב.

נשלח ב בינוני
4 comments on “מאחורי הגב – Behind the Back
 1. מאת צבי:

  רעיון: אפשר לעשות את אותו התרגיל, אבל מתחת לרגל, במקום מאחורי הגב. זה יותר קל גם.

  • זה נכון צבי.
   התרגיל מתחת לרגל, מתחת ליד ומאחורי הגב דומים מאוד. לדמות שלי כאן אין גליים ולכן לא העלתי את התרגיל.
   אשמח לקבל בקשות לתרגילים.
   תום

 2. מאת שון:

  התרגיל הזה קאשה

 3. מאת אלי:

  ווווואוו מדריך מעולה סוף סוף אני מצליח את זהההההההה
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תרגילים לפי דרגות קושי